Начало Спорт СК”Шампион” с най-много отличия от Държавното по акватлон

СК”Шампион” с най-много отличия от Държавното по акватлон

От общо 11 медала, 4 са златни

13390986_10201863900996194_812083443_n

При много силна конкуренция с участието на всички триатлонски клубове от страната и над 250 участници завърши Държавното първенство по акватлон в гр.Баня.

Тази година е XXV издание на това състезание с домакин триатлетите от Баня.

СК”Шампион” участва почти  с всичките си картотекирани състезатели от школите в Пазарджик и Стрелча, общо  45 деца.

Акватлона е една от най-тежките дисциплини на триатлона, включва последователно бягане-плуване-бягане на различни дистанции.

Златни медалисти в групите си отново са Велизар Велизаров,с време по-добро и от това на мъжете. Дистанцията му беше внушителните 2500м. бягане-1000м. плуване-2500 бягане.

13393077_10201863900916192_723911973_n

На 5 място е Йордан Гюров.Златен медал в група 1 спечелиха и другите ни отлични спортисти Маурисио Папазов и Цветелина Начева.

Втори златен медал за сезона си закичи и Теодора Маринова/на 9 год./

Сребърни отличия спечелиха Христо Георгиев,Йоана Бабачева и Ивайла Цветкова,а бронзови Никол Бечева,Михаела Зонова,Любов Чалъкова и Рая Христоскова.

Момичетата в група до 9 и до 11годишни доказаха,че са най-добрите като окупираха изцяло почетната стълбичка и спечелиха всички медали,което показва,че имат и перспективен отбор.

13393341_10201863900956193_1643122027_n

Отлично се представиха и малките момченца.Въпреки че не влязоха в призовата тройка регистрираха силен  дебют. Отлична оценка заслужи Ивайла Цветкова/8годишна/,която е първата медалистка от Държавно първенство от школата на клуба от гр.Стрелча. Тя се окичи със сребро с отлични резултати.

Похвала заслужиха и другите състезатели от Стрелча-Лалка Димитрова,Габриела Маринова,Радослав Джунов,Деница Маджарова,Петър Маслев,Христо Петров,Нешко Такучев,Цветелина Миленова и Гаврил Христосков,които въпреки малкия си спортен стаж завършиха успешно трасето.

Следващата седмица в Румъния в гр.Олимп ще се проведе Балканиадата по триатлон.Участие от СК”Шампион” ще вземат 11 състезатели на възраст от 13 до 18 год.