Начало Спорт „Оборище“ загуби от „Спартак“ (Плевен) с 2-0

„Оборище“ загуби от „Спартак“ (Плевен) с 2-0

56
0

Мария МАСЛЕВА

obor

Днес Оборище (Панагюрище) гостува на Спартак (Плевен) в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Б група. Двубоят бе от 17:00 часа на стадион „Плевен”. Мачът бе от изключително важно значение за плевенския тим, който продължава битката за спасение от изпадане.

„Оборище“ излезе в следния стартов състав: 1 Ивайло Яначков ,17 Ивайло Димитров,2 Петър Альошев,6 Христо Стамов,4 Иван Иванов,13. Никола Иванов/к/,16 Калоян Цветков,18 Владимир Бахъров ,90. Антонио Цанков,77. Християн Василев,8. Иван Колев

Резултатът бе открит в полза на домакините още в 5-тата минута след ъглов удар на Цветелин Радев. В 35-тата минута футболистът на „Оборище“ Християн Василев получи жълт картон. В 42-та минута настъпи първата смяна в отбора на „Спартак“ – Преслав Антонов влезе на мястото на Даниел Васев. Краят на първото полувреме дойде при резултат „Спартак“ – „Оборище“ 1-0.

Второто полувреме настъпи със смяна в тима на гостите. На мястото на Иван Иванов в игра влезе Георги Нетов. Минути по-късно Танчо Калпаков направи втора смяна в състава на тима – на мястото на Християн Василев влезе Шабан Османов. В 65-тата минута дойде и третата последна смяна за Оборище. Ивайло Димитров излезе от игра и на негово място влезе Ели Маркес. В 68-мата минута главния съдия на срещата Димитър Буров отсъди втори жълт картон за тима на „Оборище“, този път за Антонио Цанков. Минути по-късно бе направена втора смяна в състава на „Спартак“ Григор Долапчиев излезе от игра, а на негово място влезе Виктор Иванов. Малко след като стъпи на терена Иванов атакува вратата на „Оборище“, но нацели гредата. В последната минута на мача Преслав Антонов оформи крайния резултат в срещата 2-0 за плевенчани.