Начало Спорт „Асарел–Медет” АД е втори в комплексното класиране на Откритата миньорска спартакиада

12 купи и 10 първи места в 9 вида спорт спечели дружеството

Асарел- Медет” АД е на второ място в комплексното класиране на Откритата спартакиада на миньорите, която се проведе между 16 и 20 септември в курорта Свети Константин и Елена. Състезанието се организира от Федерацията на независимите миньорски синдикати към Конфедерацията на независимите синдикати в България и събра представители на 11 от най-големите минни предприятия в страната. Спортистите от дружеството взеха участие в 9 спортни дисциплини и във всички спечелиха отличия. В крайното комплексно класиране „Асарел-Медет” АД е на второ място с 61 точки след победителите от „Мини Марица Изток” ЕАД със 107 точки. На трето място е отборът на „Елаците Мед” АД с 54 точки. Спортната група на дружеството бе съставена от 37 състезатели, като някой от тях се включиха в повече от една дисциплина във второто издание на Спартакиадата.

В турнира по мини футбол тимът на „Асарел-Медет” АД се класира втори като на финала загуби драматично от отбора на „Мини Бобов дол”. Преди това „асарелци” постигнаха решаващи победи над отбори като „Марица Изток”, „Елаците” и „Топлофикация-Перник”. Под ръководството на треньора Евгени Кривчев за „Асарел” играха Кръстьо Кроснаров, Кристин Цветанков, Стоян Нонов, Атанас Кунтов, Петър Ангелов, Тодор Минчев, Илия Богоев, Николай Кузманов, Иван Раленеков и Илия Сурлеков.

В тениса на маса както мъжкият отбор /Асен Попниколов, Марин Минев и Симеон Лазаров/, така и женският отбор /Даниела Христова и Кристина Драганова/, заеха първото място. В индивидуалното класиране при мъжете Асен Попниколов е първи, а Марин Минев на второ място. В дамския турнир първото място спечели Даниела Христова, а след нея е Кристина Драганова.

При бриджьорите тимът на „Асарел-Медет” АД участва с два отбора, като първият стана победител, а второто каре спечели третото място. В състава участваха Георги Елшишки, Стоян Радивчев, Събко Мехтеров, Николай Немигенчев, Манол Кънев, Петър Михлюзов, Стайо Чамов, Минчо Карамусалов и Тодор Ангелов.

При шахматистите мъжкият /Петьо Караджов, Иван Смилянов, Петър Хаинов и Стефан Пенев/ и женският отбор /Даниела Христова и Кристина Драганова/ завоюваха вторите места, а в личното първенство трети се класира Иван Смилянов.  В друга интелектуалена игра, спортната табла, отборът на предприятието /Симеон Лазаров, Георги Лазаров, Иван Марчев, Николай Немигенчев и Манол Кънев/ зае първото място.

В плажната борба при жените спортистките на „Асарел-Медет” АД бяха безкомпромисни. При най-леките /кат. До 55 кг/ Милена Хъркова спечели титлата. В категория до 65 кг Людмила Крумова е първа. Над 65 кг многократната световна и европейска шампионка по самбо Мария Оряшкова естествено отказа съперничките си.

Мария е първа и на състезанието по вдигане на пудовка, а на второ място е Людмила Крумова. Тандемът от стипендиантки на дружеството Оряшкова – Хъркова, спечели и бронз в състезанието по петанка.