Начало Спорт „Бойни спортове“ – бронзови медалисти на държавното по джудо

„Бойни спортове“ – бронзови медалисти на държавното по джудо

Успех, който панагюрските джудисти чакаха от дърги години, бе постигнат от СК"Бойни спортове" на държавното първенство по джудо, което се проведе в София през уикенда. Юношите до 18 години се класираха на трето място от 24 отбора, като пропуснаха пред себе си единствено фаворитите от "Илинден" – София и ЦСКА. Треньорът Иван нетов подчерта, че третото място е особено ценно, защото е извоювано в конкуренция със спортни училища в традиционни центрове като Стара Загора, Монтана, Силистра и др. Той похвали възпитаниците си за бойния дух, тъй като всички победи са постигнати с драматичното 5:4. На същото състезание девойките младша възраст останаха седми, но заслужават адмирации за представянето си, подчерта Иван Нетов. Той съобщи, че панагюрки са загубили първата среща с ЦСКА, но след това са спечелили два поредни сблъска. В решителната среща за медалите срещу Монтана се е стигнало до инфарктно преиграване, спечелено от отбора на Северозапада.