Начало Култура Дриновци представиха изложбата „Април 1876“

Дриновци представиха изложбата „Април 1876“

58
0
СПОДЕЛИ

Мария МАСЛЕВА

13095886_992268837523507_6539358774554751031_n

Вчера, 28 април, в Исторически музей гр. Панагюрище бе открита изложба „Април 1876 година”. В нея са подредени картини на учениците от трите дриновски училища в България, както и на възпитаници на местните детски заведения.

Всички творби доказват, че техните автори почитат своята история и могат да пресъздадат величието на онова славно време на бялото платно.

Директорът на ОУ “Проф. Марин Дринов“ гр. Панагюрище г-жа Екатерина Футекова благодари на дриновските училища от София и Кюстендил, които се включиха в изложбата. Тя изказа благодарност и на учителите от детските градини, затова че приеха идеята за съвместна изложба и успяха да мотивират своите възпитаници да рисуват по темата, която ни връща в онзи далечен април 1876 година и която винаги ни кара да се гордеем, че сме българи.

Най-добре представилите се участници бяха наградени:

Категория ЖИВОПИС

Първа възрастова група I-IV клас
Специална награда – Славена Сребрекова IIб клас
1 място – Лука Ралчев IIIв клас
2 място – Нели Георгиева IIIв клас
3 място – Стилиян Минков IIа клас

Втора възрастова група V-VII клас
Специална награда – Николай Митев и Иван Стойковски VIа клас
1 място – Павлина Калагларска VIб
2 място – Ненка Вранчева VIа клас и Наталия Раленекова Vб
3 място – Константина Караджова Vб

Категория ГРАФИКА

Първа възрастова група I-IV клас
1 място – Вая Недялкова IIIа клас
2 място – Александър Ангелов Iб клас
3 място – Адриан Антов IIв клас

Втора възрастова група V-VIII клас
1 място – Цветелина Капитанска Vб клас
2 място – Деница Иванова VIIв клас
3 място – Кристиян Цуцеков Vа клас

Категория ПЛАКАТ

Първа възрастова група I-IV клас
1 място – Анна Ковачева IIа клас
2 място – Никола Лещаров IIа клас
3 място – Иванина Губерова Iб клас

Втора възрастова група V-VIII клас
1 място – Стоян Стоянов VIв клас
2 място – Анелия Карабойчева VIв клас
3 място – Пепа Хантова VIв клас

Категория ФОТОГРАФИЯ

Първа възрастова група I-IV клас
1 място – Стоян Панчев IIIв клас
2 място – Стелиана Терзийска IIIа клас
3 място – Галя Иванова IIIa клас

Втора възрастова група V-VIII клас
Специална награда Евгения Ангелова VIIв клас
1 място – Миглена Спасова VIIв клас
2 място – Виолета Савова VIIв клас
3 място – Силвия Раленекова VIIв клас
Поощрителна награда – Валерия Николова VIIIа клас