Начало Спорт Георги Стрелков спечели Новогодишния шахматен турнир, Николай Немигенчев е на второ място

77
1

shah5Георги Стрелков спечели Новогодишния турнир по шахмат, който се проведе вчера и днес в зала „Луда Яна“ на хотел „Каменград“. В състезанието се включиха 30 състезателя от различни възрастови групи. По време на днешния втори ден от турнира се проведе  сеанс на едновременна игра с Крум Георгиев, който беше предвиден да се играе на 15 дъски, но гросмайсторът разреши да бъдат добавени още 5 дъски. Резултатът от сеанса е 19,5 на 0,5 в полза на гросмайстора. Равенство постигна само Николай Немигенчев, който се класира на второ място в Новогодишния шахматен турнир.