Начало Спорт Иван Хърков два пъти шампион в два поредни дни

Иван Хърков два пъти шампион в два поредни дни

Състезателят на СК"Бойни спортове" Иван Хърков постигна успех, какъвто до сега е постиган само веднъж – от шампионката Мария Оряшкова. През изминалия уикенд Иван успя два пъти да завоюва шампионска титла, при това в два поредни дни – събота и неделя. В събота, по време на Държавното първенство по самбо за юноши до 18 г., възпитаникът на "Бойни спортове" се окичи със златото в категорията си до 60 кг, след 10 изиграни срещи, завършили с победа за панагюреца. В неделя Иван стана шампион и при юношите до 20 години, в категория до 62 кг. Титлите си от миналата година дублира Теодор Каловски в категория до 48 кг., който спечели златно и сребърно отличия. В категория до 52 кг шампион на България стана и Христо Гюлев. Бронз за Петър Ушев/81/ и Венцислав/52/. Пето място за Стоян Бодуров,Нешко Нешев, Пенчо Галилеев,Бончо Стоянов,.

На 9-то място се класираха Иван Делчев, Пенчо Бътовски и Никола Каловски.

Отборно СК"Бойни спортове" се класира на 3-то място. Треньорите Александър Фръгов и Милена Хъркова изразяват задоволството си от представянето на съезателите, предвид факта, че в първенството участваха повече от 35 отбора и над 400 състезатели от страната.