Начало Спорт Мария Маслева бе част от националния ни отбор по плажен хандбал. Тимът...

Мария Маслева бе част от националния ни отбор по плажен хандбал. Тимът се завърна от Европейското в Португалия с две победи

123
0

Мария МАСЛЕВА

national-team

Националният отбор на България девойки до 16 години се завърна от Европейското първенство по плажен хандбал, което се проведе от 8 до 10 юли в Португалия.

Тимът ни попадна в група с Холандия, Русия, Испания.

В първия мач в групата България загуби от Испания с 2:0 (22:8)(22:20). Втората загуба дойде още в следващия мач с Русия, който завърши с резултат 0:2 (9:26) (16:24). В последния мач от групата българките загубиха от Холандия с 0:2 (13:26)(17:18 златен гол).

maria-masleva

В следващите мачове България загуби от Полша с 2:0 (13:12)(12:10). Първата победа за малките ни лъвици дойде в мача срещу Украйна. Срещата завърши с резултат 0:2 (11:13)(14:18) за българките. Втората победа за българките бе в мача за 13-14 място, в който девойките ни се изправиха срещу Гърция и победиха с 2:1(25:16)(14:20) 5:4 дузпи