Начало Спорт „Оборище“ загуби втората си контрола

0
Снимка: ФК "Оборище"

Мария МАСЛЕВА

Снимка: ФК „Оборище“

Втора загуба записаха играчите на “Оборище” в летните контроли преди сезон 2016/2017. На спортния комплекс на Европейски колеж по икономика и управление (ЕКИУ) в Оризари днес възпитаниците на Танчо Калпаков загубиха от “Ботев” (Гълъбово) с 1:0.

„Оборище“ излезе на терена в следния стартов състав: Витанов, Ангел Парпулов, Борислав Сандев, Николай Парнаров, Атанас Куманов, Кирил Личев, Тейлър Салубур, Владимир Айтов, Свилен Щерев, Васил Тачев, Петър Челебиев

През първото полувреме играта бе равностойна, без много голови положения. Удар на Свилен Щерев бе спасен от вратаря на „Ботев“. В 30-тата минута на вратата за „Оборище“ застана Филип Димитров. Полувремето завърши без гол.

През втората част Танчо Калпаков заложи на следните футболисти: Филип Димитров, Христо Стамов, Николай Димитров, Георги Георгиев, Калвин Брукс, Кирил Личев, Христо Кирев, Владимир Айтов, Илиан Христов, Антонио Цанков, Борислав Малев

В началото на второто полувреме играта продължи да се развива равностойно. В 60-тата минута Стойно Солаков влезе на мястото на Владимир Айтов, а на вратата за „войводите“ застана Кръстьо Кръстев. Минута по-късно играч на „Ботев“ стреля към вратата, но уцели гредата. В 68-мата минута „Ботев“ реализира първия гол за мача, който се оказа и единствен до края на срещата.

Следващата контрола на „Оборище“ ще бъде на 9 юли. Тогава тимът ни ще премери сили срещу „Витоша” /Бистрица/.