Начало Общество Oборище записа победа 3:1 над Ботев Ихтиман

Oборище записа победа 3:1 над Ботев Ихтиман

На националната футболна база в Бояна се игра контролния мач между отборите на „Ботев” Ихтиман  и „Оборище” Панагюрище. Теренът беше заснежен, което пречеше на футболистите да покажат истинските си възможности. През първите 15 минути на срещата по-добрият отбор бе този на домакините от Ихтиман, но до отбелязване на попадение така и не се стигна. В 31-ва минута Георги Кременлиев от отбора на гостите центрира отлично отдясно в наказателното поле на „Ботев” и Благой Величков с крак откри резултата за 0:1. Ново чисто голово положение за отбора на гостите проигра Димитров, който стреля неточно.

През втората част на мача момчетата на Кириякос Георгиу показаха категорично надмощие. В 55-та минута Кристиян Димитров  изведе Д. Димитров, който се възползва от грешка на вратаря на домакините и  изпрати топката в мрежата им за 0:2. В 71-ва минута, след атака по десния фланг на гостите, последва центриране в наказателното поле на домакините, топката рикошира от техен защитник, попадна у Никола Лалев и той направи резултата класически – 0:3.

В 85-та минута капитанът на домакините Борислав Балджийски успя да намали на 1:3.

Следващият ни контролен мач ще бъде на 4 февруари в Пловдив срещу отбора на „Родопа” Смолян”.