Начало Препоръчани Първият отбор на клуб „Олимпия“ Бургас стана шампион на Държавното по художествена...

Първият отбор на клуб „Олимпия“ Бургас стана шампион на Държавното по художествена гимнастика

Първият отбор на клуб „Олимпия“ Бургас в състав Виктория Сахатчиева, Кристина Кърчева и Алина Коломиец спечели шампионската титла при девойките младша възраст на Държавното отборно първенство, което се проведе в зала „Асарел“ в Панагюрище. Клуб „Олимпия“Бургас събра сбор от 82.800т.
Сребърните медали спечели първият отбор на клуб „Академик“ София в състав Кристиана Дойчева, Деница Минкова, Захара Йорданова и Дария Капсъзова. Гимнастичките на клуб „Академик“ събраха сбор от 74.700т.
Бронзовият медал в отборната надпревара спечели първият отбор на клуб „Импала“ Стара Загора в състав Виктория Пенева, Ивайла Пачова и Аделина Загорова. Състезателките на клуб „Импала“ спечелиха бронзовия медал със сбор от 74,300т.
Топ 8 допълват:
– на 4-то място – клуб „Левски Триадица“-първи отбор
– на 5-то място – „Чар ДКС“ Варна – 1-ви отбор
– на 6-то място – „Велбъжд“ Кюстендил – 1-ви отбор
– на 7-мо място – „София спорт 2017“
– на 8-мо място – „Левски Илиана“ 2-ри отбор.
Общо при ДМВ участваха 28 отбора.
Главен съдия на турнира беше Марияна Пищалова, а домакин на състезанието – клуб ‘Левски Триадица“