Начало Спорт Шесто място за 17-годишните ни хандбалистки

Шесто място за 17-годишните ни хандбалистки

От 8 до 10 юни в Габрово се проведе Държавният финал за 17г-годишни девойки по хандбал.Отбора на ХК Панагюрище по жребий попадна в група с Нови Пазар,Свищов и В.Търново.Панагюрският отбор трябваше да воюва без основната състезателка Ангелина Симеонова,поради контузия .Първата среща с Нови Пазар при резултат 10:8 за Панагюрище на полувремето,мачът завърши 22:17 за отбора на Нови пазар.Втората среща срещу Свищов отново през първото полувреме 13:12 за Панагюрище и 26:23 за Свищов в края на мача.Третата среща срещу вицешампиона В.Търново завърши с резултат 21:17 за болярките.Следващата среща срещу Сливница трябваше да определи кой отбор ще играе за 5-6 и кой за 7-8 място.Тук панагюрки надделяха убедително с резултат 30:21 .С тази победа панагюрският отбор на финала за 5-6 място отново срещна отбора на Свищов .В тази среща пред нашия отбор се изправи още едно предизвикателство- контузия на мача със Сливница на националната състезателка Йорданка Тодорова я извади от отбора и закономерно Панагюрище загуби с резултат 30:21 за Свищов.
Йорданка Тодорова получи приз за най-добра дясна свръзка в идеалнанта седмица.
С този финал приключи състезателната 212/213г за ХК Панагюрище.Равносметката от Държавните финали е следната:
-5 място -19гдевойки
-6 място -17г.девойки
-2 място /сребърни медали /-13г.момичета
-2 място /сребърни медали/ -12г-момичета
Треньорите Карагьозова и Атанасов определят годината за изключително успешна ,тъй ката до сега няма година в която два отбора да са извоювали медали.Ръководството и треньорите поздравяват всички хандбалистки с прекрасните резултати ,пожелават им здраве и да тренират още по-усърдно през новата състезателна година.